GİRESUN ESPİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AHMET ÖZTÜRK’ÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AHMET ÖZTÜRK’ÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 

         Aydınlık yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı sevgi ve emekle işleyerek geleceğe hazırlayan sevgili öğretmenlerimiz;   

 

         Öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir ideal, gaye ve hizmet mesleğidir. Toprağa atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendini feda etmesi gibi, öğretmende hayatını şerefli mesleği uğruna adayabilmektedir.  Öğretmenin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilinci uyandırmak için her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

          Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; Sevgi şefkat ve fedakârlık, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Öğretmenler toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer önderdir. Bireylerin yetişmesinde büyük rol üstlenen ve bizleri geleceğe hazırlayan fedakârca çalışan vatan sevdalısı kahramanlardır. Dünya var oldukça en temiz, en gururlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarı ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericisidir.

 

         Başöğretmen Atatürk’ün ‘’Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’’ sözüyle ifade ettiği gibi, toplumların yapısının oluşturulmasında, devletlerin temel taşlarının atılmasında en önemli rol öğretmenlerin olmuştur. İdealini ve heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir. Bu vesile ile başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ü,15 Temmuz Demokrasi şehitlerini ve ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor,görevde bulunan ve emekli olan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor,minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

 

 

 

                                                                                                                                              Ahmet ÖZTÜRK

                                                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kemal Şahan Cad. Özel İdare İş Hanı Kat 2 Espiye/GİRESUN - 0 (454) 6112706 (faks)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.